Acasă Implicarea Platformei

Implicarea Platformei

Fiind cea mai reprezentativă structură din Republica Moldova, care cuprinde cel mai mare număr de organizații din societatea civilă drept membri, Platforma Națională și membrii acesteia fac parte din mai multe consilii, platforme, comitete și grupuri de lucru (pe lângă autoritățile locale), astfel fiind asigurată incluziunea societății civile în procesul de luare a deciziilor și stabilirea priorităților de lucru.

Membrii delegați din partea Platformei Naționale care fac parte din grupuri de lucru (pe lângă autoritățile locale), comitete, comisii, și platforme.

Consiliul pentru Drepturile Omului

Cancelaria de Stat, Nr.24-08-1540 din 21.02.2020, cu privire la desemnarea reprezentanților ai organizațiilor necomerciale în calitate de membri ai Consiliului național pentru drepturile omului

  Nume, prenume reprezentant Organizație Funcția E-mail
1. Daniel Goinic Centrul de Resurse Juridice din Moldova (CRJM) Consilier juridic daniel.goinic@crjm.org
2. Lilia Curchi Mișcarea Ecologistă din Moldova (MEM) Membră a Consiliului Executiv MEM liliacurchi2005@yahoo.com
3. Roman Banari Consiliul Național al Tineretului din Moldova (CNTM) Secretar General cntm.corespondenta@gmail.com
4. Ion Manole Asociație Promo-LEX Director Executiv ion.manole@promolex.md
5. Andrei Brighidin Fundația Est-Europeană Director Evaluare și Dezvoltare andrei.brighidin@eef.md

 

Platforma Societății Civile UE-Moldova
(reprezentanții în Platforma Societății Civile UE-Moldova din partea Platformei Naționale, mandatul 2020-2024)

Mai multe despre Platforma Societății Civile UE-Moldova aflați aici. 

  Nume, prenume reprezentant Organizație Funcție E-mail
1. Lilia Carasciuc Transparency International Moldova Director Executiv

lcarasciuc@gmail.com

 

2. Georgeta Mincu Centrul pentru Dezvoltare și Management Director Executiv

 

mincu.georgeta@gmail.com

 

3. Rodica Iordanov EcoContact Director Executiv rodica.iordanov@ecocontact.md
4. Liliana Palihovici Institutum Virtutes Civiles Director Executiv palihovici.liliana@gmail.com

 

(Reprezentanții în Platforma Societății Civile UE-Moldova, mandatul 2015-2020)

  1. Ion Guzun
  2. Veronica Crețu
  3. Arcadie Barbăroșie
  4. Alexei Buzu
  5. Adrian Băluțel
  6. Adrian Lupușor
  7. Iuliana Cantaragiu

Colegiul Ministerului Justiției

  Reprezentant de bază Organizație Funcție E-mail
1. Victor Munteanu Fundația Soros-Moldova Director, Departamentul Justiție și Drepturile Omului vmunteanu@soros.md
  Persoana supleantă Organizație Funcție E-mail
2. Natalia Camburian Fundația Soros-Moldova Coordonatoare program  ncamburian@soros.md

 

reset WAY cursor WAY contrast WAY Marire Font WAY Alb negru WAY Linkuri WAY